Ogród w angielskim stylu – Elstead Lighting

Ogrody angielskie są znane na całym świecie ze swojego nienagannego, wręcz perfekcyjnego wyglądu. Są tworzone i pielęgnowane z dbałością o każdy detal. Są one pełne róż, bylin, a także pięknych posągów. Zachwyt, podziw i fascynacja ogrodami sięgają czasów królowej Wiktorii. Już wtedy pojawiało się wiele publikacji na temat sztuki ogrodowej – prowadzenia i dbałości o ogród. Natomiast pełnia świetności ogrodów angielskich przypadła na czasy panowania króla Edwarda VII. Ogrody edwardiańskie na całym świecie uważane są do dziś za wzór. Pasja Anglików trwa nieprzerwanie od tamtych czasów i nic nie wskazuje na to, by coś miało się zmienić.

Dzisiaj wiele z nas ma swoje małe ogrody, w których hoduje różnorakie kwiaty. Tworzymy piękne rabaty, inwestujemy w nowe gatunki, spędzamy na dbaniu o rośliny długie godziny. Ale czym byłby ogród bez odpowiedniego, nastrojowego oświetlenia, które podkreśli jego romantyczny charakter? Odgrywa ono bardzo ważną rolę, dodaje uroku i tworzy spójną całość z pięknymi roślinami.

zul_pl_Bedford-QZ-BEDFORD3-M-Elstead-Lighting-Lampka-stojaca-1000082000_1

Jakie oświetlenie ogrodowe?

Wypielęgnowany ogród jest tak samo ważny jak wystrój domu. Jest właściwie jego wizytówką, dlatego powinniśmy jak najlepiej o niego zadbać. Dobrze dobrane kompozycje kwiatów i krzewów to jedno, ale nie możemy zapominać również o odpowiednim oświetleniu, które podkreśli piękno naszego ogrodu i doda mu niepowtarzalnego charakteru. Oświetlenie ogrodowe to poza roślinami jedna z lepszych inwestycji w nasz ogród. Dobrze dobrane podkreśli walory naszych kwiatów i poprawi ich wygląd. Łatwe do zmiany ustawienia są na przykład podłogowe lampy ogrodowe, które urzekają klasycznym, angielskim wzornictwem. Znajdziesz je tutaj: https://bajkowelampy.pl/zul_m_Lampy-zewnetrzne_Lampy-stojace-739.html. Pamiętaj, by lampy ogrodowe pasowały nie tylko do ogrodu, ale również do elewacji domu.

Lampy do ogrodu

Ogród to miejsce, w którym lubimy odpoczywać w trakcie ciepłych, letnich wieczorów. Uwielbiamy wspólnie z przyjaciółmi grillować, grać w badmintona czy też po prostu rozmawiać przy ognisku. Latem wprost przepadamy za spędzaniem czasu na zewnątrz. Jednak kiedy zasiedzimy się w ogrodzie i zaczyna robić się ciemno warto zadbać o odpowiednie oświetlenie. Zdecydowanie przyjemniej spędza się czas w nastrojowo oświetlonym ogrodzie. Lampy to dziś niezbędny element każdego domu z ogrodem, dlatego jeśli szukasz do niego oświetlenia, koniecznie zajrzyj na https://bajkowelampy.pl/. Znajdziesz tam nie tylko lampy w stylu angielskim, ale również antyczne, nowoczesne, hiszpańskie, marynistyczne, włoskie, klasyczne i wiele więcej.

About Ada Grochowska 246 Articles
Jestem pasjonatką zawodowo oraz hobbystycznie powiązaną z budownictwem, nieruchomościami oraz wykończeniem i projektowaniem wnętrz. Moje artykuły są bogate w praktyczne porady oraz inspirujące pomysły. Dziękuję za odwiedzenie mojego bloga Budowlani.edu.pl! Życzę przyjemnej lektury :)