Na jaką podłogę się zdecydować – garść inspirujących porad

Podejmując decyzję jaki model posadzki wybrać do remontowanego właśnie domu, w szczególności powinno zaznajomić się z materiałami oferowanymi na rynku. Mamy nadzieję że nasze rady i wskazówki ułatwią podjęcie decyzji.
floor1O gustach z całą pewnością nie możną dyskutować. Niektórzy lubią jasne odcienie, pozostali drobne wzory a każdy jest pewny w słuszności poczynionego wyboru. Istnieją jednakże niektóre ogólne wytyczne, których powinno się trzymać. Jeżeli w przedpokoju mieszkania, w “którym mieszka parę dzieci oraz piesek o gęstej, długiej sierści, ułożymy delikatną, grubą wykładzinę podłogową, proza życia migiem zmusi nas do zmiany naszych poglądów estetycznych. Dywan już po krótkim użytkowaniu zabrudzi się, a ładny będzie bardzo krótko mówiąc – w błyskawicznie krótkim czasie straci swoją urodę. Pragnąc uniknąć takich przypadków warto znać zastosowanie rozmaitych rodzajów wykładzin podłogowych oraz zawczasu określić stawiane im wymagania. Jeśli oczekujemy, że podłoga będzie odporna na zniszczenie a także prosta w pielęgnacji, powinniśmy właściwie wybrać twardy surowiec o zamkniętych porach. Jeśli nasze oczekiwania idą właściwie w kierunku ciepłych nóg oraz komfortu chodzenia, co dotyczy zwłaszcza sypialni, nieomalże samoistnie sięgamy po miękkie wykładziny dywanowe, w wyższym stopniu podatne na pobrudzenia. Aby ułatwić podjęcie najważniejszej decyzji, stworzyliśmy charakterystyki nowych typów wykładzin podłogowych, sukcesywnie, jednakże powoli, wypierających z naszych domów doskonale znany parkiet czy stare wykładziny z PCV.

O tym, w jak rozmaity sposób może wpływać na człowieka rodzaj materiału ułożonego na podłodze bez trudu przekonać się na kilku przykładach. Posadzka drewniana dzięki naturalnemu rysunkowi słojów gwarantuje wrażenie przytulności, choć jej powierzchnia zostaje gładka, czyli chłodna. Mało kto jednak określi jako ciepłą podłogę wyłożoną płytkami ceramicznymi, za to z pewnością zrobi to z całą pewnością kiedy zobaczy posadzkę pokrytą grubą, miękką wykładziną dywanową. Charakterystykę taką można by ciągnąć w nieskończoność, tak bogata jest propozycja coraz ciekawszych a także cieszących się powiększającą się renomą nowych materiałów podłogowych. Dokonanie rozsądnego wyboru i dopasowanie go do naszych pomysłów, ułatwi konsultacja z pracownikiem sklepu meblowego.

floor4

O nabyciu wykładziny podłogowej, oprócz kwestii finansowych, decydują również jej właściwości a także nasze oczekiwania. Czy bardziej zależy nam na znakomitym samopoczuciu, bądź też większą uwagę przykładamy do reprezentacyjnych cech mieszkania, żeby zaskakiwać późniejszych gości fantastycznymi rozwiązaniami? Czy posadzka powinna wytrzymać wiele lat w właściwym stanie bądź też przepadamy za częstym zmienianiu mebli i urządzaniem go na nowo? Czy posiadamy w rodzinie alergików czułych na kurz? A może będąc zwolennikami rozwiązań bliskich naturze, wolimy artykuły robione z tworzyw odtwarzalnych, takich jak wełna, sierść kozia, włókna kokosowe czy inne włókna pochodzenia roślinnego, w dodatku układane na kleju bez zawartości rozpuszczalników. W dzisiejszych czasach znalezienie na rynku tego typu towarów nie powinno stanowić problemu.
Identycznie jest z pozostałymi materiałami podłogowymi – terakoty, paneli podłogowych bądź korka. Pragnąc umieć swobodnie poruszać się w olbrzymiej ofercie materiałów dostępnych na rynku oraz podjąć należytą decyzję przy najmniejszym ryzyku, lepiej zdecydować się na wyroby znanych producentów, w miejsce artykułów nie oznaczonych marką producenta, proponowanych przez tanich sprzedawców. W wielkich obiektach handlowych łatwiej także uzyskać profesjonalną wskazówkę dotyczącą cech nabywanych materiałów, sposobów ich kładzenia oraz późniejszej konserwacji. Łatwiejsze będzie także dochodzenie własnych praw z tytułu gwarancji czy rękojmi, gdy nowa podłoga nie spełni naszych oczekiwań. Pamiętajmy jednak, że na wyczerpującą wiadomość ze strony sprzedawcy mogą liczyć tylko ci, którzy wiedzą czego chcą – i w związku z tym umieją postawić właściwe pytania.

floor3

About Ada Grochowska 246 Articles
Jestem pasjonatką zawodowo oraz hobbystycznie powiązaną z budownictwem, nieruchomościami oraz wykończeniem i projektowaniem wnętrz. Moje artykuły są bogate w praktyczne porady oraz inspirujące pomysły. Dziękuję za odwiedzenie mojego bloga Budowlani.edu.pl! Życzę przyjemnej lektury :)

Be the first to comment

Leave a Reply